У Львівській обласній раді привітали з 30-річчям Незалежності України депутатів першого демократичного скликання

У Львівській обласній раді привітали з 30-річчям Незалежності України депутатів першого демократичного скликання

24.09.2021

Сьогодні, 24 вересня, у Львівській обласній раді відбулося урочисте зібрання з нагоди 30-річчя Незалежності України депутатів I та VIII скликань. 

Урочистості  розпочалися зі вшанування та покладання квітів до пам’ятника відомому українському  політику, дисиденту, голові Львівської облради першого демократичного скликання В’ячеславу  Чорноволу.

Опісля  у сесійній залі депутати 1990-1994 рр,  згадували, як саме у цій будівлі, іноді у гарячих дискусіях, народжувалися стратегічні рішення, які визначали вектор державного становлення, руху вперед, шлях розвитку і змін в Україні.

«Всі ви були і є активними  учасниками політичних процесів, які утверджують нашу державність. Кожний з вас доклався до реалізації мрії багатьох поколінь українців – вільно жити на своїй землі, у своїй суверенній державі. За це вам низький уклін і подяка», - зазначила голова Львівської обласної ради Ірина Гримак.

Під час вітального слова заступник голови 1-го демократичного скликання Микола Горинь  пригадав, що 31 рік тому дві сотні депутатів прийшли в сесійну залу, щоб змінити світ. «І нам це вдалося. Змінили і за нашим прикладом невдовзі пішли інші області. В’ячеслав Чорновіл тоді нам казав: «Пам’ятайте: все, що ми тут зараз зробимо – ляже в основу майбутнього, в майбутні закони». Справді, ті ухвали, які ми тут напрацьовували, були прийняті і реалізовані», - зауважив Микола Горинь. 

Виступаючи з трибуни обласної ради, тодішній голова облвиконкому Степан Давимука зазначив,  що якби у той час не було Галичини, то наша держава, ймовірно, пішла шляхом Білорусі.

«Ми зробили величезний вклад у боротьбу за незалежність, саме ми орієнтували той великий корабель українського суспільства у напрямку до незалежності. Саме Галичина є вагомим фактором і символом незалежності. Ми першими провели департизацію, декомунізацію, першими підняли національний прапор та заспівали «Ще не вмерла Україна…» Мешканці області знали про усі рішення, які ми ухвалювали тут», - розповів Степан Давимука.

Ігор Калинець відзначив, що величезну роль у відновленні української незалежності відіграв саме В’ячеслав Чорновіл, який у той час очолив обласну раду: «Ми знали, що нам робити, куди іти, бо у нас був наш керівник, провідник, натхненник -  В’ячеслав Чорновіл. Він знав, яку Україну треба будувати і робив для цього усе можливе». 

Ірина Гримак також наголосила, що Львівська обласна рада, як і тридцять років тому, сьогодні знаходиться на передовій важливих політичних і соціальних змін. 

«Бути першопрохідцями – це почесно, але це й неймовірно складне завдання. Так було 30 років тому, так залишилось і зараз.  Впевнена, депутати Львівської обласної ради нинішнього скликання з честю справляться зі всіма викликами і завданнями, а їхній досвід закладе міцні підвалини для дій наших наступників задля розвитку і процвітання Львівщини і всієї України», - зазначила голова облради.

На завершення урочистостей депутатів 1-го демократичного скликання відзначили Почесною відзнакою «30 років незалежності України».