На Золочівщині перепоховали останки українських воїнів дивізії «Галичина», полеглих під час боїв під Бродами

На Золочівщині перепоховали останки українських воїнів дивізії «Галичина», полеглих під час боїв під Бродами

25.07.2021

Сьогодні, 25 липня, в с. Червоне, с. Підгірці, с. Ясенів (гора Жбир) Золочівського району відбулися заходи з вшанування пам’яті українських вояків, військовиків інших національностей, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у «Бродівському оточенні».

Депутати Львівської обласної ради, духовенство, активісти, громадськість на території військового кладовища с. Червоне поклали  квіти до символічних таблиць біля каплиці. Опісля відбулося проведення чину панахиди за військовиками, які полягли на полі бою під час «Бродівського оточення». Відтак провели  чин перепоховання віднайдених останків.

«Перепоховані 19 останків вояків дивізії «Галичини»,  полеглих у липні 1944 року під час боїв під Бродами, були віднайдені на території Бродівського котла, що на Золочівщині. Десять з них були знайдені фахівцями Меморіально-пошукового  центру "Доля". Кожен з загиблих має бути ідентифікованим, щоб рідні знали місця поховань військових і мали можливість вшанувати їх пам’ять», - зазначив голова депутатської комісії з питань культури, інформаційної політики та промоції Святослав Шеремета. 

Окрім того, сьогодні відбулися скорботні заходи поруч з братньою могилою вояків Першої української дивізії «Галичина» УНА в с. Підгірці та біля меморіалу воякам Першої української дивізії «Галичина» УНА на горі Жбир.