Річку Дністер закликають включити до Стратегії розвитку внутрішнього водного транспорту України

Річку Дністер закликають включити до Стратегії розвитку внутрішнього водного транспорту України

12.01.2022

Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації сьогодні, 12 січня, ініціювала ухвалення звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України щодо включення річки Дністер в державну Стратегію розвитку внутрішнього водного транспорту України на період до 2031 року.

Планується, що це сприятиме відновленню пасажирського та вантажного судноплавства, здійсненню протипаводкових, берегоукріплювальних заходів та робіт із захисту територій від підтоплення.

Відновлення судноплавства на річці має ще й історичне підґрунтя, адже ще з часів Австро-Угорщини Дністер вважався однією з найбільших водних транспортних артерій.

Основною метою напрацювання Стратегії розвитку внутрішнього водного транспорту України є створення конкурентоспроможного, безпечного і привабливого для бізнесу внутрішнього водного транспорту, що задовольняє потреби ринку вантажоперевезень.

Проєкт стратегії – тут.

Басейн річки Дністер знаходиться у трьох країнах: Польщі, Україні та Молдові. Більша його частина – в Україні, де займає територію у семи областях: Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській, Хмельницькій, Вінницькій та Одеській.