Окремим категоріям військовозобов’язаних громадян дозволено тимчасово виїжджати за кордон

Окремим категоріям військовозобов’язаних громадян дозволено тимчасово виїжджати за кордон

26.05.2022

Кабінет Міністрів України ухвалив зміни, які передбачають можливість перетину кордону та тимчасового виїзду за межі України певних категорій військовозобов’язаних громадян.

Зміни до попередніх постанов «Про затвердження Правил державного кордону громадянами України»  N57 та про «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» N194 затверджено Постановою N 615 від 20 травня.

Відтак виїзд дозволено водіям, які здійснюють перевезення медичних вантажів, вантажів гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами для потреб Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також населення України. Максимальний термін перебування за кордоном - 30 днів.

Також пропускатимуть через державний кордон водіїв транспортних засобів суб'єктів господарювання, які мають ліцензію на право провадження господарської діяльності з міжнародних перевезень вантажів та пасажирів автомобільним транспортом. Особи цієї категорії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 календарних днів з дня перетину державного кордону.

На час воєнного стану за межі України пропускатимуть також працівників підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці. Рішення про виїзд приймається у термін не більше ніж 6 місяців на підставі листів підприємств залізничного транспорту.

Не більше як місяць можуть перебувати за кордоном спортсмени, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, тренери зі складу національних збірних команд України, які забезпечують підготовку спортсменів, спортивні судді та інші фахівці, що забезпечують, зокрема, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль тощо, підготовку спортсменів, які включені до складу національних збірних команд України.

Водночас Постановою передбачено, що у разі не підтвердження громадянами мети поїздки, уповноважені службові особи Держприкордонслужби можуть відмовити їм у перетині державного кордону.

Нагадаємо, воєнний стан в Україні продовжено на 3 місяці до 23 серпня