Гарнізонний храм у Львові відзначає 10-ліття з дня відновлення

Гарнізонний храм у Львові відзначає 10-ліття з дня відновлення

05.12.2021

Голова Львівської обласної ради Ірина Гримак взяла участь в урочистій академії з нагоди відзначення 10-ї річниці відновлення Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла у Львові.

Ірина Гримак подякувала за можливість розділити радість святкування відновлення святині разом з духівниками, настоятелями,  священнослужителями та прихожанами храму.

«За ці роки вами усіма спільно зроблено велику справу. Цей величний собор знову повернувся до життя і молитви.
Дякую кожному, хто доклався до відновлення Гарнізонного храму, його унікальності і неповторності.
Цей храм сьогодні є осередком живої віри. Тут щодня, у будь-який час, побачиш вірних, які йдуть на розмову з Богом, щоби поставити свічку, згадати у молитві близьких.
А ще він є осередком капеланського служіння. Щира подяка усім за непросту місію, яку ви творите у надскладний час для наших військових, їх родин, для України.
Я бажаю вам не зупинятися. Зростати у вірі, навчати молодь, підтримувати потребуючих. Нехай у цьому вам допомагає Господь», - зазначила Ірина Гримак.

Також голова облради вручила Почесну відзнаку «30 років незалежності України»  єпископу УГКЦ, колишньому настоятелю храму Степанові Сусу.

Опісля відбулася презентація книги про Гарнізонний храм «Історія одного десятиліття».

Довідково:
Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (колишній костел Єзуїтів) є першою бароковою спорудою у Львові. Його почали зводити у 1610 році під керівництвом італійця, архітектора ордену єзуїтів Джакомо Еріано, а завершили аж через 20 років – у 1630 році. У 1946–2011 рр. храм використовували як книгосховище бібліотеки ім. Стефаника. А у грудні 2011 року храм знову відкрили для богослужінь.

2 грудня цього року у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулося відкриття відреставрованих фресок 1740 року авторства Франциска Екштайна. Здійснити роботи, які тривали 7 років, вдалося в межах найбільшого міжнародного  реставраційного проєкту України, над яким працювали 20 українських та польських реставраторів.