Від сьогодні конкурсанти можуть подавати заявки на конкурс місцевих ініціатив та конкурс регіонального розвитку - 2022

Від сьогодні конкурсанти можуть подавати заявки на конкурс місцевих ініціатив та конкурс регіонального розвитку - 2022

04.01.2022

Сьогодні, 4 січня, стартували обласні конкурси місцевих ініціатив та регіонального розвитку в межах Комплексної програми регіонального розвитку. Триватиме подача заявок – до 21 лютого.

До участі в конкурсах запрошують такі категорії учасників:
- Конкурс проєктів місцевих ініціатив – органи самоорганізації населення, ОСББ, громадські організації, благодійні фонди, ініціативні групи, сільські, селищні, міські ради;

- Конкурс проєктів регіонального розвитку – сільські, селищні, міські ради та ініціатори спільних проєктів, що розроблені в рамках співробітництва територіальних громад (суб’єкти співробітництва відповідно до Закону України «Про співробітництво територіальних громад»). Одним заявником може бути подано не більше 2 проєктів.

Основні вимоги до проєктів:

Проєкти місцевих ініціатив:
- нижня гранична вартість проєкту - 200 тис гривень;
- верхню межу не обмежено;
- забезпечення співвідношення фінансування 50/50 (50% - кошти обласного бюджету, 50% кошти місцевих бюджетів та небюджетний внесок конкурсанта);
- максимальна сума субвенції з обласного бюджету не повинна перевищувати 750  тис. гривень.

Проєкти регіонального розвитку:
- нижня межа - 1,5 млн гривень;
- верхню межу не обмежено;
- забезпечення співвідношення фінансування 70/30 (не більше 70% – кошти обласного бюджету, не менше 30% – кошти місцевих бюджеті);
- максимальна сума субвенції з обласного бюджету не повинна перевищувати 3 млн гривень.

В межах конкурсів можуть реалізовуватись проєкти будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту об’єктів комунальної форми власності, а також їх технічне переоснащення (закупівля обладнання та устаткування) в межах затверджених пріоритетів на 2022 рік.

Пріоритети конкурсу проєктів місцевих ініціатив:
1.    «Заклади загальної середньої та фахової передвищої освіти» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентаря і предметів довгострокового користування.
2.    «Заклади дошкільної та позашкільної освіти» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування (в тому числі ЦДЮТ).
3.     «Обласні заклади та установи, некомерційні комунальні підприємства обласної ради та заклади профтехосвіти» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, благоустрій територій, а також придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування.
4.     «Охорона здоров'я» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентаря і предметів довгострокового користування (в тому числі придбання автотранспорту). 
5.     «Культура» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, а також придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування.
6.    «Історико-культурна спадщина та туризм» - ремонтно-реставраційні роботи будівель,  будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, благоустрій, придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування для об’єктів туристичної інфраструктури тощо.
7.     «Безпека» – будівництво, капітальний ремонт, реконструкція вуличного освітлення, тротуарів, пішохідних переходів, доріжок і проїздів, зупинок громадського транспорту (в тому числі придбання), придбання і встановлення камер відеоспостереження, систем протипожежного захисту тощо. 
8.     «Молодь та спорт» - будівництво, капітальний ремонт, реконструкція спортивних та спортивно-ігрових майданчиків, стадіонів, ДЮСШ (в тому числі придбання обладнання, інвентаря і предметів довгострокового користування), підтримка молодіжних центрів і організацій тощо.
9.     «Інше» (об’єкти усіх форм власності (окрім приватної (за винятком ОСББ)), що не підпадають під визначені Конкурсною радою пріоритети), в тому числі будівництво, капітальний ремонт, реконструкція, придбання обладнання, інвентаря та предметів довгострокового користування, облаштування об’єктів ПЗФ, підтримка аграрного та сільськогосподарського розвитку тощо.

Потенційними сферами реалізації проєктів регіонального розвитку  для конкурсантів запропоновано:
1. Житлово-комунальне господарство (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт мереж водопостачання та водовідведення; освітлення населених пунктів (окрім адміністративного центру територіальної громади); придбання обладнання та устаткування довгострокового користування); 
2. Медицина (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, закладів вторинної медицини; придбання обладнання та устаткування довгострокового користування); 
З. Освіта (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт закладів дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти; придбання обладнання та устаткування довгострокового користування для потреб територіальних громад); 
4. Безпека (проєкти будівництва, реконструкції, капітального ремонту; придбання обладнання та устаткування довгострокового користування) ; 
5. Економіка та туризм (будівництво, реконструкція, капітальний ремонт та покращення матеріально-технічного забезпечення закладів профтехосвіти та навчально-практичних центрів; розбудова інфраструктури інвестиційних ділянок та індустріальних парків; створення на базі комунальних підприємств територіальних громад області проєктів, які передбачають створення нових робочих місць, економію бюджетних коштів та збільшення доданої вартості виробничого сектору; покращення туристичної інфраструктури територіальних громад, а також реставрації об'єктів культурної спадщини); 
6. Інше (проєкти будівництва, реконструкції, капітального ремонту, що не підпадають під визначені пріоритети, але відповідають загальним умовам конкурсу; придбання обладнання та устаткування довгострокового користування).

Прийом проєктів місцевих ініціатив проводиться  на онлайн-платформі.

Нагадаємо, на реалізацію Комплексної програми регіонального розвитку на 2022 рік з обласного бюджету  передбачено 132 млн грн по 66 млн грн на кожен конкурс.

Презентація