У Львівській обласній психіатричній лікарні оновили відділення для надання допомоги постраждалим від війни

У Львівській обласній психіатричній лікарні оновили відділення для надання допомоги постраждалим від війни

22.11.2022

У Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні відремонтували приміщення для лікування внутрішньопереміщених осіб та військових.

Директор лікарні Богдан Чечотка розповів, що для належного надання медичної допомоги захисникам у Львівській обласній клінічній психіатричній лікарні відремонтовано додаткове приміщення, де розгорнуто 30 ліжок. Окрім того, завершується ремонт у приміщеннях 3-го клінічного лікувально-діагностичного відділення для лікування вимушено переміщених осіб та постраждалих від російської агресії. 

Загальна сума виділених коштів з обласного бюджету становить 7 млн гривень, а залучених позабюджетних коштів меценатів – 0,5 млн гривень.

«Ми хочемо продемонструвати, що ми, незважаючи на війну, працюємо над тим, аби покращити перебування наших пацієнтів у закладі», - зауважив Богдан Чечотка.  

Як розповів директор департаменту охорони здоров’я ЛОВА Орест Чемерис,  кількість осіб, які потребують психологічної підтримки через військові дії в Україні постійно зростає. 

«Порівняно з минулим роком приблизно на 30 відсотків збільшилася кількість людей, що звертаються за допомогою. На жаль, із завершенням війни ми будемо мати велику кількість осіб, які потребуватимуть психічної та психологічної допомоги ще багато років», - зазначив Орест Чемерис.
Також на території лікарні облаштували дитячий майданчик за підтримки благодійної фундації «The Bridge of Life», яка з початку агресії російської федерації активно долучилась до надання гуманітарної допомоги Україні.

«У нашій лікарні перебувають маленькі пацієнти з тимчасово окупованих територій, тому ідею створення простору для діток зустріли з максимальною підтримкою. Основна мета проєкту – це подолати стигму, дати діткам максимальну свободу, відчуття безпеки і дитинства незважаючи на повітряні тривоги, російські ракети та війну. Вартість проєкту близько 37 тис. доларів», - зазначив Богдан Чечотка.

Також присутні оглянули Центр психосоціальної реабілітації та психологічної підтримки, де впроваджені індивідуальні програми для пацієнтів, методики реабілітаційних заходів та надання психосоціальної допомоги. Тут для пацієнтів на вибір є різноманітні заняття: кулінарні тренінги, рукоділля, шиття, арт-, музико-, фільмо- чи бібліотерапія. Серед тренінгів вони обирають ті, що їм найбільше подобаються, – таким чином проходять реабілітаційний курс, після чого людей виписують.

Перший заступник голови Львівської обласної ради Євгеній Гірник зазначив, що кожен з нас зараз відчуває тиск війни. «Люди, які отримали травми потребують якісної реабілітації, волонтери перезавантаження, діти - зміни фокусу. Наша нервова система, наша психіка може не справлятися, тому якісна допомога зараз надзвичайно важлива. 
Я щиро дякую всім, хто тут працює та допомагає нашій лікарні, адже попереду багато роботи, але ми крок за кроком створюємо умови. Вірю і знаю, що ми не просто пройдемо цей шлях, а пройдемо його переможно!» - наголосив перший заступник голови облради.