Студентам Львівщини вручили грошові винагороди

Студентам Львівщини вручили грошові винагороди

19.11.2023

Сьогодні, у Міжнародний день студента, 17 листопада, у Будинку вчених у Львові відбулося урочисте вручення обласних премій студентам закладів фахової передвищої та вищої освіти Львівщини.

У 2023 році лауреатами премії Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради стали 42 студенти закладів вищої освіти Львівщини, а лауреатами обласної премії імені В’ячеслава Чорновола став 61 студент закладів фахової передвищої та вищої освіти Львівщини.

Вручення премій відновили після річної перерви, пов'язаної з широкомасштабним вторгненням в Україну російського агресора.

Від імені Львівської обласної ради премії студентам вручили депутатки, представники комісії з питань освіти, науки та інновацій, які входили до журі премії імені В. Чорновола, Парасковія Дворянин і Звенислава Калинець-Мамчур.

“Премія імені Чорновола – гуманітарного спрямування. Її отримують журналісти, філологи, педагоги. Навіть у воєнний час на цю премію подається досить багато молоді. Участь у конкурсі взяли понад 100 робіт, журі обрало 61 переможця, – розповіла голова журі Звенислава Калинець-Мамчур. – Дуже багато робіт викликали гордість за наших студентів. Члени журі були вражені філологічними та історичними розвідками, багато подань стосувалися діяльності політв'язнів. Я була здивована, що молодь відкриває такі імена. Чимало робіт присвячені гендерній політиці, Збройним Силам України, волонтерству і питанням, пов'язаним з війною. Чимало робіт присвячені охороні довкіллю, очищенню води“.

Вдруге переможницею конкурсу стала студентка 2 курсу магістратури ЛНУ ім. Івана Франка, яка навчається на перекладача з англійської і німецької мови, а також публічному управлінню та адмініструванню Уляна Дрогомирецька.

“Першого разу я виграла за свою громадську діяльність – організовувала освітній проєкт. Цього року вирішила подати свою наукову діяльність, оскільки закінчую навчання на магістратурі і маю певний доробок. Подала свої статті, тези, наукові публікації, – розповіла Уляна Дрогомирецька. – Я вивчаю декілька тем. Це маніпуляції у перекладі новин, а також вивчаю етику перекладачів під час війни. Моя діяльність пов'язана з війною й з ситуацією у сучасній Україні. Подавала інформацію про те, що є волонтером і перекладаю новини в Україні для англомовної аудиторії”.

Переможців визначають члени журі, до якого входять відомі науковці області. “Цей зал заворожує енергією. Щодня спілкуюся зі студентами. І це є цікавий симбіоз, коли ти передаєш знання і досвід, а вони – сміливість, старання і справжність, – зазначила у виступі Парасковія Дворянин. – Мої студентські роки припали на 90-і, коли ми тішилися відновленням Незалежності. А вам випала ще тяжча місія – ви маєте боронити цю Незалежність. І ви робите це дуже достойно. Коли я читала ваші роботи, то дивувалася як у такий складний час ви можете так старанно, ретельно, цікаво і креативно робити свої дослідження. Браво!”.