На профільній комісії обласної ради обговорили питання організації підготовки громадян до національного спротиву

На профільній комісії обласної ради обговорили питання організації підготовки громадян до національного спротиву

09.07.2024

На засіданні постійної комісії з питань правоохоронної, антикорупційної діяльності та військових формувань сьогодні, 9 липня, члени комісії спільно з директором департаменту з питань цивільного захисту Львівської обласної військової адміністрації Ігорем Тузом обговорили питання організації та фінансування проведення на Львівщині загальновійськової підготовки громадян до національного спротиву.

Зокрема, курси з бойової підготовки організовує комунальне підприємство Львівської обласної ради «Львівський обласний центр підготовки населення до національного спротиву «Захист Львівщини».

Як розповів в.о. директора підприємства Ярослав Мандрук, навчання організовані спільно з інструкторами військових підрозділів Львівщини. Також налагоджена координація з Міністерством оборони України з питань сертифікації інструкторів з Львівської області.

«У нашому статуті ми передбачили, що здійснюємо діяльність по всій Львівській області, зокрема реалізовуємо обласні програми щодо підготовки населення до національного спротиву, а також здійснюємо загальне керівництво, координацію та методичне забезпечення місцевих центрів національного спротиву.

Тепер нам потрібно розвивати відповідну матеріальну базу. Бо фактично усе, що ми зараз робимо – це наші усні домовленості зі структурами, які нам допомагають», – зазначив Ярослав Мандрук.

За результатами обговорення комісія звернеться до ОВА щодо питань подальшого функціонування та фінансування Львівського обласного центру підготовки населення до національного спротиву «Захист Львівщини».

Крім того, на комісії депутати заслухали стан виконання програми «Безпечна Львівщина» на 2021-2025 роки, та підготували відповідний проєкт рішення для розгляду на наступній сесії.

«Обговорили питання функціонування комунального підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний центр підготовки населення до національного спротиву «Захист Львівщини» і його місце в безпековій структурі регіону. У Миколаївській області є аналогічне комунальне підприємство, яке фінансується з коштів обласного бюджету. Комісія також підтримала військові частини та внесла свої пропозиції до актуалізованої Стратегії розвитку Львівської області на період 2021-2027 роки», – зазначив голова депутатської комісії Назарій Сумало.