Українські музейники отримали від німецьких колег електрогенератори та осушувачі повітря

Українські музейники отримали від німецьких колег електрогенератори та осушувачі повітря

19.10.2022

Представники асоціації музеїв Німеччини та Український центр допомоги Art Aid Ukraine, зокрема, Олена Балун передали українським музеям 24 електрогенератори та 18 осушувачів повітря. Цього тижня сучасні прилади для підтримки належної температури та вологості у приміщеннях музеїв та фондосховищ приїхали до Львова, звідки їх передають у заклади, розташовані у західних областях України.

Благодійники координують свою роботу спільно з ГС «Західноукраїнська спілка музеїв», колективом комунального закладу Львівської обласної ради "Історико-краєзнавчий музей" та Львівською обласною громадською організацією “Тустань”.

За словами директора комунального закладу Львівської обласної ради "Історико-краєзнавчий музей" Ігоря Тимця, раніше від німецьких меценатів надійшло вже п’ять вантажівок із необхідними для безпеки музеїв товарами.

«В умовах воєнного стану вартісне обладнання музеям самотужки придбати складно. Але завдяки підтримці іноземців ми зможемо вберегти найцінніші скарби, які є у наших фондах. Зрештою це ж не лише пам'ятки української, а європейської, навіть світової історії й культури», - наголосив Ігор Тимець.

Окрему подяку директор музею висловив голові Львівської обласної ради Ірині Гримак та заступнику начальника Управління майном спільної власності Львівської обласної ради Тарас Зозуля за надані для перевантаження допомоги склади.

«Музеї зараз потребують пакувальних, реставраційних, захисних матеріалів. В умовах воєнного стану вартісне обладнання музеям самотужки придбати складно. Але завдяки підтримці іноземців ми зможемо вберегти найцінніші скарби, які є у наших фондах. Наші партнери вже передали в Україну для музеїв та пам`яток архітектури, культури та історії понад тисячу вогнегасників. Близько сотні ми віддали дерев’яним церквам Львівщини, адже це наша спадщина про яку слід подбати. З Німеччини до нас вирушив ще один вантажний автомобіль із засобами захисту, кліматичними системами, термометрами. Також допомогу систематично відправляють до музеїв Києва та у східні області нашої держави. Асоціація музеїв Німеччини спільно з урядом постійно акумулюють кошти для допомоги Україні. Ми дуже вдячні колегам за цю роботу», - зазначив директор музею.

Вік одного з найдавніших експонатів зокрема Історико-краєзнавчого музею - майже 7 тисяч років. Також тут славнозвісний меч вікінга, датований Х століттям. Якщо не підтримувати належний рівень вологості у приміщенні, металеві вироби знищить корозія. Загалом музей оберігає понад 100 тисяч цінних експонатів.