Понад 20 млн грн цього року спрямують на підтримку селянських фермерських господарств, кооперативів, виробників органічної продукції на Львівщині

Понад 20 млн грн цього року спрямують на підтримку селянських фермерських господарств, кооперативів, виробників органічної продукції на Львівщині

27.10.2021

У середу, 27 жовтня конкурсна комісія визначила учасників Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки.

Комісія підтримала загалом 29 заявок за різними напрямками: пільгові кредити, відшкодування відсотків за залученими кредитами, підтримка селянських фермерських господарств, підтримка кооперативів, компенсації за вирощування нішевих культур, мікробіологічні засоби захисту рослин, підтримка учасників АТО/ООС, підтримка органічного виробництва. Обсяг фінансування, передбачений на реалізацію проєктів програмою становить 20 млн 328 тис. грн.

Зокрема для надання пільгових кредитів на реалізацію бізнес-планів - 9 млн грн. За цим напрямком фінансову підтримку отримають два переможці конкурсу бізнес-планів, спрямованих на вирощування зернових та розвиток дрібного тваринництва. Голова комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій Львівської обласної ради Юрій Раделицький зазначив, що така підтримка з обласного бюджету розвиватиме дрібні господарства.

«Один із конкурсантів - молодий підприємець, який претендує на отримання пільгового кредиту для розвитку власної кролеферми. Вирощування кролів - перспективний напрямок бізнесу, адже ринок ще не заповнений продукцією, конкуренція не висока і є можливість збільшувати поголів’я м’ясних порід», - зазначив Юрій Раделицький.

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод наголосив членам комісії на тому, що інвестиції з обласного бюджету повинні приносити користь громадам і в майбутньому варто ретельно вираховувати їхню економічну ефективність. «Кошти на кожен проєкт з обласного бюджету йдуть в конкретну громаду. Тому перш за все нас цікавить розширення можливостей, адже ми вкладаємо у перспективні ідеї, які мають в майбутньому давати людям офіційні робочі місця, а бюджетам громад податкові надходження. Ці результати ми надалі будемо оцінювати та аналізувати, щоб вдосконалювати механізми реалізації обласних програм»,- наголосив Юрій Холод.